Poznávám...

jak se zapojit

Chci poznat něco jiného.

Zapoj se!

Jsi naplněn*a energií a hledáš kde ji využít? Tady je pár možností, kde se zapojit i mimo svou skupinu.

Krajské akce

Možná jsi už byl*a na nějakých akcích, které pořádala tvoje krajská organizace. Ty akce nevznikají samy od sebe a lidi, kteří je pořádají, budou určitě rádi za nového člověka s novými nápady.

Zkus se podívat na stránky své krajské organizace na nadcházející akce a ozvi se organizátorům, že chceš přiložit ruku k dílu.

Nebo máš dokonce vlastní nápad na parádní akci, kterou bys na svém kraji chtěl*a vidět? Nadchni pár kamarádů ze své skupiny a navrhni akci svému skupináři nebo rovnou předsedovi kraje. Budou schopní tvé akci zajistit zázemí a podpoří tě s přípravou.

Pokud na svém kraji neuspěješ, obrať se na nás ve Fóru a my ti pomůžeme.

Celorepublikové akce

Je ti tvůj kraj malý a chceš mířit výš? Celorepublikové akce mají hodně účastníků a to vyžaduje hodně organizátorů. Od jednotlivých kol Sedmikvítku přes KamínkaReSet až k jednání České rady a Výročního zasedání Pionýra. Zkontaktuj organizátory a nabídni jim svou pomoc, určitě se setkáš s úspěchem.

Krajská rada

Pokud chceš šplhat po pionýrském „kariérním žebříčku“? První krok k zapojení se nad úrovní tvé skupiny je stát se delegátem na krajskou radu. Řekni svému skupináři, že máš o tuhle pozici zájem a on pak dá tvou volbu k projednání na příští radě vaší skupiny.

Co přesně se děje na krajské radě můžeš omrknout na našem webu.

Vzdělávání

Nejspíš ses už setkal*a se vzdělávacími kurzy nabízenými tvým krajem. Možná už jich máš i pár za sebou. Pokud ti nějaké ze školených témat imponovalo, můžeš ho taky lektorovat.

Neboj se, nepotřebuješ na to žádné zvláštní vzdělání. Stačí projevit zájem a oni si tě zaškolí. Kontaktuj svého krajského garanta vzdělávání, zajedeš se na pár kurzů podívat jak školí a časem si odvedeš vlastní blok!

Fórum mladých pionýrů

Líbí se ti, co děláme? Staň se členem fóra. Rádi tě mezi sebou uvítáme a pomůžeme ti zrealizovat kterýkoliv nápad! Pokud zrovna nejsi ozářen*a múzou, tak můžeš pomoct nám s našimi projekty. Nejjednodušeji nás kontaktuješ na Discordu.

Česká rada dětí a mládeže (ČRDM)

Česká rada dětí a mládeže je organizace, co spojuje dětské organizace napříč Republikou, takže i Pionýr je členem. Hlavní akcí, podle které je můžeš, znát je Celostátní vzájemná výměna zkušeností (CVVZ), to je taky nejjednodušší způsob, jak se zapojit. Když kontaktuješ organizátory letošního ročníku, budou rádi za každou pomocnou ruku.

Mimo to má Česká rada dětí a mládeže, podobně jako Pionýr, své krajské organizace, kde se můžeš připojit k probíhajícím projektům. Najdi si jejich webovky a porozhlédni se, co se dá dělat... Tady se rovnou mrkni na akce pražské Rady dětí a mládeže.

Akce Rady dětí a mládeže hlavního města Prahy

Sdílený kalendář pražské Rady dětí a mládeže si také můžeš přidat do svého kalendáře.

Chci poznat něco dalšího!

logo Pionýra