Poznávám...

vizuál Pionýra

Chci poznat něco jiného.

Jak se prezentuje Pionýr?

Pionýr využívá pro svou prezentaci tři hlavní jednotící prvky – název, znak (vlaštovka) a maskota. Kompletní sadu variant znaku, logotypu a maskota Pionýra i grafický manuál Pionýra najdeš na sdíleném disku.

znak Pionýra

Znak a logo

Pionýrská vlaštovka je znak našeho spolku a zároveň je i v našem logu. Logo je náš nejdůležitější vizuální prvek. Vlaštovka letící vzhůru znamená úsilí o naplňování našich pionýrských ideálů. Kruh, který vlaštovka v logu tvoří, je stylizací planety Země, symbolizuje rovnost a demokracii v Pionýru. Hlavní podoba loga je v barvách trikolóry, aby zdůraznila pionýrské vlastenectví a občanství.

znak Pionýra

Maskot

Maskotem Pionýra je pes. Nejčastěji se používá na publikacích pro děti. Pes symbolizuje přátelství, je dětem věrným průvodcem i ochráncem. Pionýrský pes je navíc oblečen v kroji s šátkem – to jsou další, doplňující jednotící prvky našeho spolku.

maskot Pionýra

Barvy

Pionýr využívá čtyři hlavní barvy: modrou, červenou, zelenou a žlutou. Ale ne jen tak ledajaké! I barvy mají svá pravidla, a proto v Pionýru používáme specifické odstíny.

Barva RGB kód Hex kód
Modrá 0,112,175 #0070af
Červená 238,52,36 #ee3424
Zelená 87,170,39 #57aa27
Žlutá 255,216,79 #ffd84f

Grafický manuál

Grafický manuál je základní informační zdroj o celostátně užívaných jednotících prvcích Pionýra a jejich použití. Správné používání našich jednotících prvků zaručuje jednotnou prezentaci spolku i napříč pionýrskými skupinami.

V grafickém manuálu najdeš definice a typografii jednotlivých grafických a jednotících prvků; tvarové a barevné kodifikace jednotlivých grafických prvků a pravidla pro aplikaci všech definovaných prvků. Podívej se na grafický manuál a začti se, co všechno musí pionýrská grafika splňovat!

Kde najdu jednotící prvky k použití?

Chci poznat něco dalšího!

logo Pionýra